دات نت نیوک

اخبار

شنبه 12 تیر 1395
تعداد بازدید: 643
تعداد نظرات: 4

جلسه کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) مورخ ۲۵ خرداد ماه ۹۵

جلسه کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) مورخ ۲۵ خرداد ماه ۹۵

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) و به نقل از ریاست محترم کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست آن شورا، روز سه شنبه ۲۵/ ۰۳/ ۹۵ رأس ساعت ۱۲ جلسه کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست به ریاست آقای بیژن یوسفی پیرامون ۴ دستور کار با حضور اعضای محترم کمیسیون، شهردار محترم، نماینده محترم بخشداری، کارشناس فنی محترم بخشداری، ریاست محترم درمانگاه راه زینب(س)، ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان، ریاست محترم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و مسئول محترم امور اداری شورا در محل سالن اجلاس شورای شهر تشکیل گردید.

 

دستورات جلسه عبارتند از:

۱- احداث بیمارستان

۲- تجهیز درمانگاه راه زینب (س)

۳- راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵

۴- مشکلات زیست محیطی منطقه

 

در خصوص دستور کار اول جلسه مبنی بر احداث بیمارستان، مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمادگی خود را جهت کلنگ زنی بیمارستان و همچنین تجهیز درمانگاه راه زینب(س) اعلام کردند. آقای دکتر قدری در این خصوص گفت: برای درمانگاه مبلغی به اعتبار ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۲۰ ریال تخصیص داده شده است. ایشان همچنین برای راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ که توسط خیرین احداث گردیده و قابلیت بهره برداری تا هفته آینده را خواهد داشت، قول مساعدت و پیگیری دادند و دراینباره ابراز امیدواری کردند.

 

وی درخصوص آب شرب مناطق حاشیه نشین شهر نیز اظهار داشت: آب شرب این مناطق کاملا آلوده بوده و بر اساس آزمایشات متعدد صورت گرفته این آب بسیار خطرناک تشخیص داده شده است. دکتر قدری تاکید داشت: میبایست تمهیدات لازم به جهت سالم سازی آب شرب این مناطق در نظر گرفته و انجام شود.

 

مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان درباره راه اندازی پایگاه های بهداشت مناطق هم به تبادل نظر با مسئول محترم کمیسیون بهداشت پرداخت.

 

از سوئی دیگر ایشان با اشاره به دایر نمودن بخش پزشکی قانونی در بندر امام(ره) عنوان داشت: متأسفانه این مسئله از اختیارات شبکه بهداشت و درمان خارج است و بحث در این خصوص نیازمند زمان بیشتری است.

 

وی در پایان اظهار داشت: مجموعه های تحت نظارت شبکه بهداشت خودگردان بوده و بودجه صرفا در حوزه درمان تخصیص داده میشود نه در حوزه بهداشت.

 

و مضافا اینکه سازمان انتقال خون نیز کاملا مستقل بوده و زیر نظر شبکه بهداشت نمیباشد.

 

در ادامه جلسه مسئول سازمان حفاظت از محیط زیست شهرستان با اشاره به وجود مناطق ویژه بندر و پتروشیمی ها خاطر نشان کرد: انواع اشکالات زیست محیطی در منطقه وجود دارد که برای دفن و ارسال پسماندهای غیر قابل امحاء و بازیافت به محل تعیین شده در ۲۵ کیلومتری جاده امیدیه، تمهیدات لازم صورت پذیرفته است.

ایشان در ادامه عنوان داشت: بر اساس آزمایشات انجام شده ۹۹ درصد منطقه در شرایط بحرانی و حاد به سر می برند و بر اساس طرح زمین پزشکی در شهرستان که مراحل پایانی خود را می‌گذراند و روی موضوعات آب، خاک، هوا و آبزیان انجام پذیرفته این موضوع قابل تایید است. وی همچنین اضافه نمود: کارخانجات پتروشیمی ملزم به پرداخت حق آلایندگی هستند که میبایست به صورت فصلی و هر سه ماه یکبار پرداخت گردد. مسئول محترم سازمان حفاظت از محیط زیست شهرستان در خصوص دامپزشکی نیز اظهار داشت: از یک سال قبل تا کنون هیچگونه استعلام از دامپزشکی صورت نگرفته و بازار ماهی فروشان ملزم خواهند شد به داشتن یخچال و ویترین کاملا بهداشتی و استاندارد، ضمن اینکه فروش و کشتار مرغ بصورت سنتی و قدیمی و به شکل دست فروشی میبایست تعطیل گردد و ملزم هستند بصورت کاملا بهداشتی محصولات خود را ارائه دهند.

 

در پایان جلسه با ذکر صلواتی بر حضرت محمد(ص) و آل محمد(ص) خاتمه یافت.

تصاویر
  • جلسه کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) مورخ ۲۵ خرداد ماه ۹۵
  • جلسه کمیسیون تخصصی بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) مورخ ۲۵ خرداد ماه ۹۵
نظر بینندگان
دوشنبه, 04 مرداد,1395
1
دوشنبه, 04 مرداد,1395
1
دوشنبه, 04 مرداد,1395
1
دوشنبه, 04 مرداد,1395
1
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت