دات نت نیوک

اخبار

چهارشنبه 02 بهمن 1398
تعداد بازدید: 175
تعداد نظرات: 0

جلسه « هم‌اندیشی مدیران شهری با مدیرکل راه‌آهن جنوب » روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱ ساعت ۱۰ صبح

 جلسه « هم‌اندیشی مدیران شهری با مدیرکل راه‌آهن جنوب » روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱ ساعت ۱۰ صبح

📝 به گزارش روابط عمومى شهردارى
و شوراى اسلامى شهر بندرامام خمينى(ره)


🔹 جلسه « هم‌اندیشی مدیران شهری با مدیرکل راه‌آهن جنوب » روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱ ساعت ۱۰ صبح با حضور رئیس و اعضای شورا، بخشدار، شهردار، معاونت خدمات شهری، رئیس واحد درآمد و رئیس روابط عمومی شهرداری، رئیس اداره آبفا، امور اداری شورا وخبرنگار روابط عمومی شهرداری در محل سالن جلسات شورا تشکیل گردید.


🔸در ابتدا بهنام ادیبی ریاست شورا ضمن عرض سلام و خيرمقدم خدمت مدعوین محترم و نیز با سپاس ویژه از بابت حضور مدیرکل راه‌آهن جنوب جناب آقای مهندس درویش‌زاده، از منش مردمی در پذیرش دعوت شورای شهر تقدیر نمود. ادیبی با معرفی شهر و موقعیت ویژه‌ی آن اذعان داشت: شهر بندرامام‌خمینی(ره) با داشتن دو منطقه ویژه اقتصادی «بنادر و دریانوردی - صنایع پتروشیمی» و نیز «ادارات کل شیلات، گمرک، پایانه و ...» از منظرهای مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما در بحث اشتغال جوانان بومی و نیز ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و موارد دیگر سالهاست که رنج می‌برد.


🔸ادیبی با انتقاد از وضعیت منازل سازمانی راه‌آهن ادامه داد: اداره راه‌آهن از قدیمی‌ترین ادارات بندرامام‌خمینی(ره) می‌باشد و نیز محل قرارگیری منازل سازمانی آن اداره در جوار بلوار آیت‌الله‌طالقانی و در حقیقت جاده ورودی شهر می‌باشد که متأسفانه با منظره غیرقابل پذیرش و نامطلوب روزانه برای کلیه شهروندانی که از آن بلوار بوسیله خودروهای خود در حال تردد هستند و یا مهمانان نوروزی قابل مشاهده است.


🔸ادیبی افزود: علاوه بر وضعیت اسفناک منازل سازمانی راه‌آهن که مطالبه چندین ساله‌ی ماست، مسئله دیگری نیز وجود دارد، که آن مسئله وضعیت سهمیه مسافران قطار سربندر - کارون می‌باشد که باید از سوی اداره‌کل راه‌آهن جنوب مورد عنایت قرار گیرد که قطاری که از سمت بندرماهشهر به بندرامام‌خمینی(ره) حرکت می‌کند باید تعداد مسافران بیشتری را در سهمیه خود بگنجاند، در حقیقت ایستگاه راه‌آهن بندرامام‌خمینی(ره) که اولین ایستگاه قطار در آن تأسیس شده اکنون به طرز عجیبی با این مسئله روبروست که بسیار مورد اعتراض شهروندان قرار گرفته است.


🔸سپس دکتر خسروی بخشدار بندرامام‌خمینی(ره) ضمن تشکر از مدیرکل راه‌آهن جنوب بخاطر حضور و اهمیت ایشان به مسائل مطرح شده، همچنین با تقدیر از اعضای شورا بخاطر اهتمام به حل مسائل و معضلات شهری و نیز از شهردار جوان و فعال بندرامام جناب آقای مهندس عبیاوی، با تأیید موارد اعلام شده از سوی رئیس شورا، عنوان کرد: در بحث سهمیه محدود مسافران، لطفی که به شهرستان مجاور در احداث ایستگاه راه‌آهن شده باعث ظلم و اجحاف به مردم بندرامام‌خمینی(ره) شده که ان‌شاءالله با توجه به سوابق درخشان جناب آقای مهندس درویش‌زاده قطعاً این معضل و موارد دیگر قابل حل و مدیریت خواهد شد.


🔸 در این خصوص مهندس عبیاوی شهردار بندرامام‌خمینی(ره) بیان داشت: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی و پرداخت عوارض اداره کل راه‌آهن جنوب با توجه به مسائل مالی کنونی دولتی قطعاً همچون اداره بنادر و دریانوردی و شرکت‌های پتروشیمی شاید نتواند عمل کند اما معضلات کنونی همچون ساماندهی و واگذاری منازل مسکونی که گریبان‌گیر فضای شهری است و با توجه به موقعیت آن منازل که حقیقتاً ما را شرمنده شهروندان و نیز مسافران نوروزی کرده، ورودی شهر بسیار نامطلوب و نا امن شده که باید با همکاری هر چه بیشتر با آن مدیرکل محترم در جهت زیباسازی مناطق مربوط به راه‌آهن با ایجاد تپه، فضای سبز و حصار برای خط ریل قطار و نیز ساماندهی منازل سازمانی راه‌آهن، مشکلات آن ناحیه حل و فصل شود.


🔸 در ادامه اعضای شورای شهر و نیز رئیس اداره آبفا درخصوص مسائل و مشکلات موجود بحث و تبادل نظر نمودند و بدین‌ترتیب مدیرکل راه‌آهن جنوب جناب آقای مهندس درویش‌زاده با تشکر از کلیه مدعوین، مقدمتاً گزارشی از تاریخچه تأسیس راه‌آهن در بندرامام‌خمینی(ره) در سال ۱۳۰۶ و جزئیات آن و خدمات صورت گرفته تاکنون از جمله «شروع عملیات اجرایی پل‌روگذر، دیوارکشی جنب ایستگاه قطار، پرداخت هزینه‌های لایروبی و فاضلاب و ...» ارائه نمود و درخصوص مشکلات مطرح شده بیان داشت: درخصوص تعیین تکلیف بحث واگذاری و یا ساماندهی منازل سازمانی، باید این تصمیم توسط هیأت مدیره شرکت راه‌آهن صورت گیرد که با توجه به آگاهی بنده از مشکلات منازل سازمانی راه‌آهن، دستور خواهم داد که بصورت ویژه پیگیر این مشکلات برطرف شود. همچنین درخصوص کمبود سهمیه مسافران راه‌آهن سربندر - کارون ان‌شاءالله با دو سالنی که اختصاص داده‌ایم، دیگر شاهد بروز این مشکل در بندرامام‌خمینی(ره) نخواهیم بود.


🔸مهندس درویش‌زاده مدیرکل راه‌آهن جنوب افزود: با توجه به اینکه رویکرد ما به این صورت است که در بحث قطارهای حومه‌ای درآمدی را مدنظر نداریم و بیشتر در بحث خدمت‌رسانی و کنترل قیمت بلیط گام نهادیم، قطعاً مسئولیت‌های اجتماعی ما با توجه به کمبود منابع مالی کمتر خواهد شد. همچنین درخصوص پرداخت عوارض، همچنانکه مستحضر هستید کلیه ادارات دولتی به محدودیت‌های مالی دچار هستند و ان‌شاءالله با پیگیری‌ها و مکاتبه‌های آینده روند پرداخت عوارض مجدداً از سر گرفته می‌شود. ضمناً با پیشنهاد تبدیل نام ایستگاه سربندر به نام ایستگاه شهدای راه‌آهن بندرامام‌خمینی(ره) موافق هستم ان‌شاءالله انجام خواهد شد. 


در پایان جلسه هم‌اندیشی با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد به پایان رسید.


🔰 روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی
شهر بندرامام‌خمینی(ره)

تصاویر
  •  جلسه « هم‌اندیشی مدیران شهری با مدیرکل راه‌آهن جنوب » روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱ ساعت ۱۰ صبح
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت