دات نت نیوک

اخبار

ﺳﻪشنبه 30 آبان 1396
تعداد بازدید: 1389
تعداد نظرات: 0

برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛

برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛

 

بخشدار بندر امام در پایان ضمن معرفی شهردار جدید بندر امام خمینی (ره) محمد عبیاوی و انتظار همکاری و تعامل ادارات با مدیریت شهرداری . . .

دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)، ساعت ۰۰ :۹ صبح مورخ ۲۹ آبان ۹۶ در تالار مهر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی (ره) این جلسه با حضور قنبری بخشدار، تابش امام جمعه شهر، عبیاوی شهرداری، برخی اعضای شورای شهر، مدیران شهری و مسئولین ادارات در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام خمینی (ره) پیرامون ۳ دستور کار به شرح ذیل تشکیل شد.

- گزارش عملکرد ادارات در سال ۹۵ و ۶ ماه اول سال ۹۶
- آغاز هفته بسیج و گزارش فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام رضا (ع)
- معارفه شهردار بندر امام خمینی (ره) 


در ابتدای این جلسه تابش امام جمعه شهر ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول ماه موالید و شادی اهل بیت علیهم السلام به حادثه غم انگیز زلزله در کرمانشاه اشاره و خاطر نشان نمود: این زلزله با وجود اندوه فراوانی که برای ملت ایران به همراه داشت اما مایه خیر و برکت شد و از چند جهت قابل تامل است. اول آسیب شناسی است که ما را به چاره اندیشی اساسی در خصوص مقاوم سازی ساختمان ها هدایت می کند. این در حالی است که بسیاری از استان های کشورمان در مسیر گسل و زلزله قرار دارند همانگونه که پیش از این در رودبار و بم شاهد زلزله بودیم. ایشان تاکید کرد: باید دفاع غیر مدنی خود را تقویت کنیم که یکی از آن ها همین موضوع مقاوم سازی در برابر حوادثی همچون زلزله، آتش سوزی، طوفان، سیل و غیره می باشد.
دوم همدلی، اتحاد و وحدت است. باید بدانیم که سیاسی بازی به وحدت آسیب می رساند و اینکه هر کسی فقط به فکر منافع شخصی و گروهی باشد با وحدت ملی سازگار نیست و آسیب رسان است که این امر نیاز به حس و انگیزه همدلی و همگرایی دارد و زلزله این حس هم گرایی را به وجود آورد و رفتار و برخورد ملت و دولت با زلزله زدگان موجب شد که عبرتی باشد برای کسانی که ما را تهدید می کنند از این جهت که تصور می کنند در توان داخلی ضعیف شده ایم. و سوما حضور مقتدرانه غیر از دولت یعنی نیروهای نظامی در این حادثه است. حجه الاسلام تابش در ادامه با اشاره به تهاجم فرهنگی که متوجه کودکان و نوجوانان و خانواده ها می‌باشد، عنوان داشت: آموزش پرورش باید تقویت شود و نیاز هست که همیاری بیشتری با آن صورت پذیرد. نیاز هست که آموزش و پرورش نسبت به تقویت بنیه فرهنگی، علمی و تربیتی دانش آموزان با جدیت بیشتری تلاش کند. امام جمعه شهر، شهرداری و شورا را مخاطب قرار داد و اضافه کرد: قبول داریم که مشکلات مالی بسیاری دارید اما انتظار داریم اقدامات فرهنگی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که منافع آن متوجه آموزش و پرورش و دانش آموزان باشد. ایشان در پایان خواستار بررسی، برآورد واقعی و آسیب شناسی در شهر و شهرداری در یک فضایی آرام و به دور از تنش به منظور جبران آنچه در گذشته اتفاق افتاده شد. تکمیل و فعال نمودن پروژه های متوقف شده در شهر نیز از دیگر انتظارت امام جمعه شهر بود.


در ادامه جوکار رئیس اداره برق بندر امام خمینی (ره) به ارائه عملکرد یکسال ۹۵ و نیمه اول سال ۹۶ پرداخت و متعاقبا فاطمی رئیس اداره ارشاد نیز شرح جامع و مختصری از عملکرد خود همچون تشکیل ۵ انجمن فرهنگی هنری و شناسنامه دار کردن آن ها، تشکیل شورای فرهنگی عمومی، افزایش آموزشگاه های آزاد هنری از ۲ به ۷ و ایجاد شغل برای ۲۱ نفر، افزایش کانون های آگهی-  تبلیغات چاپ دیجیتال- افتتاح سینما ساحل و نصب سیستم دیجیتال، معرفی بندر امام خمینی (ره) به استان خوزستان و موارد دیگر اشاره کرد.

همچنین ایزدمنش رئیس اداره راه و شهرسازی گزارش عملکرد اداره خود را در سال ۹۵ و ۶ ماه اول سال ۹۶ ارائه نمود. وی ضمن اشاره به اینکه اداره راه و شهرسازی بندر امام خمینی (ره) به عنوان اداره برتر در بین سایر ادارات راه و شهرسازی استان شناخته شده است به تفاهمات خود با شهرداری در خصوص ساماندهی مناطق مسکن مهر، حقگو و دیگر مناطق مورد نظر و همچنین ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی با اولویت کوی شهید صباغان پرداخت.

در خصوص دستور کار دیگر جلسه آقای عساکره فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام رضا (ع) ضمن تبریک هفته بسیج از ۲۹ آبان لغایت ۵ آذر به ارائه گزارش عملکرد سالی که گذشت و ۶ ماه ۹۶ و همچنین برنامه های خود در این هفته اشاره کرد.

در ادامه قنبری بخشدار بندر امام (ره) به شروع بارندگی ها در این فصل و آمادگی و همراهی ادارات و مسئولین شهری بر اساس مسئولیت هایی که در کمیته مدیریت بحران در خصوص مقابله با آبگرفتگی احتمالی معابر تعریف شد و در کنار آن رعایت مسائل بهداشتی به جهت پیشگیری از مشکلات تنفسی ناشی از اولین بارندگی از سوی شهروندان اشاره نمود. قنبری با توجه به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با آبگرفتگی ابراز امیدواری کرد و افزود: ان شاءالله امسال مشکل خاصی از این حیث به وجود نمی آید.
وی در ادامه بحث مدیران ادارات را خطاب قرار داد و به حضور پررنگ آنان در مراسمات و مناسبت ها و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد. 

بخشدار بندر امام در پایان ضمن معرفی شهردار جدید بندر امام خمینی (ره) محمد عبیاوی و انتظار همکاری و تعامل ادارات با مدیریت شهرداری، برای وی آرزوی موفقیت کرد. 

در پایان جلسه عبیاوی شهردار بندر امام (ره) ضمن قدردانی از حضور مسئولین و امام جمعه شهر به امکانات و ظرفیت های موجود اشاره کرد. وی اضافه نمود: با وجود این ظرفیت ها توسعه و عمران واقعی و مورد انتظار در شهر وجود ندارد. عبیاوی در ادامه با اشاره به رقم بدهی به مشکلات اساسی در شهر همچون فقدان کمربند سبز با توجه به وجود صنایع آلاینده، سیما و منظر نامناسب شهری، وضعیت نامناسب ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اسکان غیر رسمی و موارد دیگر پرداخت.

تصاویر
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
  • برگزاری دومین جلسه شورای اداری بندر امام خمینی (ره)؛
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت