دات نت نیوک

اخبار

Thursday 06 June 2019
تعداد بازدید: 67
تعداد نظرات: 0

پاسخ روابط عمومی شهرداری بندر امام خمینی (ره) به شایعات فضای مجازی در خصوص تصاویر و مطالب منتشر شده

پاسخ روابط عمومی شهرداری بندر امام خمینی (ره) به شایعات فضای مجازی در خصوص تصاویر و مطالب منتشر شده
روابط عمومی شهرداری بندر امام خمینی (ره) ضمن تبریک عید سعید فطر ، در خصوص تصاویر منتشر شده و مطالبی در شبکه های اجتماعی از وضعیت شهری جهت تنویر افکار عمومی توضیح می دهد و انتظار دارد شهروندان فهیم شهر بندر امام خمینی (ره) به هیچ وجه به شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که هرگونه اقدامی در خصوص عملکرد شهرداری قطعاً با مشورت و مصوبه جمعی اعضای شورای منتخب خواهد بود و تمام عملکردها نیز از طریق پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و اصحاب محترم رسانه منتشر خواهد شد .

بسم الله الرحمن الرحیم 
 امام امیرمؤمنان علی ـ علیه السلام  «لا عمل کالتّحقیق.»
   «هیچ کاری چون تحقیق و حقیقت جویی نیست.» معجم الفاظ غررالحکم، ص 249


از اینکه برخی اشخاص حقیقی و حقوقی وقت آزادی دارند که صرف تصویر برداری از معضلات و مشکلات شهر می گذارند ، کمال تشکر و قدردانی داریم  . این مشکلات و معضلات نه در این دوره بلکه از گذشته بوده است . 
لازم بذکر است که دستگاه اجرایی شهرداری بندر امام (ره) در انجام وظایف خدمات شهری کوتاهی نمی کند و اگر قصوری باشد قطعا تذکرات لازم به واحد مربوطه توسط شهردار و معاونت های مربوطه صورت می گیرد . روزانه حتی در روزهای تعطیل خدمات شهری به ارائه خدمات می پردازند و جهت جمع آوری زباله در ساعت های معین و مشخص توسط ماشین های مخصوص جمع آوری زباله انجام می شود . 
اینکه تصاویری از زباله در کنار سطل زباله منتشر شده است ، به روند نهادینه سازی فرهنگ شهروندی بر می گردد که زباله در کف خیابان ها و یا بولوارها و میادین نریزند و نمی توان درب هر خانه یک مامور نظافت و آموزش گذاشت . 

نسبت به تصرفات عدوانی متاسفانه بدلیل مدیریت های بد شهری در گذشته ؛ کوی اباذر – مقداد و حاشیه شهر تصرفات عدوانی صورت می گرفت و در این دوره تصرف عدوانی وجود ندارد که بارها نیروهای اجرائیات مورد ضرب و شتم افراد متصرف قرار گرفتند که خبر و تصاویر آن منتشر شد . نسبت به تصویر منتشر شده تصرف عدوانی کاملا کذب و بی اساس است چرا که قبلا درباره این تصویر منتشر شده در فضای مجازی ، توضیحات داده شده است . 

نسبت به تصویر خرابی بولوار 35 متری پتروشیمی مارون ، این بولوار 35 متری در سال 1395 به بهره برداری رسید و به مدیریت شهری گذشته بر می گردد که بر اساس قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های دولتی و شهرداری‌ها تمام وزارتخانه ها، مکلف هستند در طرح‌های عمومی یا عمرانی که ضرورت اجراء آنها توسط وزیر یا بالاترین مقام دستگاه اجرائی با رعایت ضوابط مربوطه تصویب و اعلان شده باشد و در اراضی و املاک شرعی و قانونی اشخاص اعم از (حقیقی و حقوقی) قرار داشته و در داخل محدوده شهرها و شهرک‌ها و حریم استحفاظی آنها باشد، پس از اعلام رسمی وجود طرح، حداکثر ظرف مدت ۱۸ ماه نسبت به انجام معامله قطعی و انتقال سند رسمی و پرداخت بها یا عوض آن طبق قوانین مربوطه اقدام کنند . متاسفانه بدون استعلام اینکار صورت گرفت و این موضوع اکنون در این دوره تحت بررسی می باشد . 

نسبت به آلاچیق های مقابل 400 واحد طی فرایند قانونی و مصوبه شورای اسلامی شهر بندر امام (ره) در 5 ماه گذشته بصورت مناقصه برگزار شد . 

نسبت به زمین چمن مصنوعی کنار فلکه پلیسراه ، طی مصوبه شورای اسلامی شهر به باشگاه ورزشی – فرهنگی استقلال واگذار گردید .

نسبت به تصویر بازارچه دستغیب و سرقت آهن های آن ، در زمان مدیریت اسبق شهری طرحی بنام کارآفرین و اشتغال ایجاد شد که یک نمونه آن در فاز 3 و دیگری در دستغیب که منجر به ضرر و زیان گردید که زمین فاز 3 به شرکت تایدواتر همراه با جریمه های سنگین عودت داده شد .   
موضوع بازارچه دستغیب از گذشته تاکنون در چندین نوبت به مناقصه گذاشته شد ، اما تاکنون کسی نسبت به سرمایه گذاری در کوی دستغیب اقدام ننموده است . شهرداری جهت اعلام آمادگی هر سرمایه گذاری در این زمینه استقبال می نماید .    

نسبت به احداث باسکول کنار فلکه پلیسراه ، باسکول متعلق به اداره بنادر و دریانوردی خوزستان – بندر امام (ره) می باشد که بمنظور دو پروژه همزمان شهری ( پل رو گذر – بولوار سوم شهری 45 متری ) این باسکول جهت تامین و تخلیه مصالح مورد نیاز توسط وسایل حمل و نقل ایجاد گردید . شایان ذکر است که همزمان شهرداری بندر امام (ره) از این باسکول استفاده می کند و بعد از اتمام دو پروژه شهری توسط اداره بنادر ، این باسکول با تمام تجهیزات به شهرداری بندر امام (ره) اهدا می شود . 

انتظار داریم شهروندان فهیم شهربندر امام خمینی (ره) به هیچ وجه به شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که هرگونه اقدامی در خصوص عملکرد شهرداری قطعاً با مشورت و مصوبه جمعی اعضای شورای منتخب خواهد بود و تمام عملکردها نیز از طریق پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و اصحاب محترم رسانه منتشر خواهد شد ، توضیحات فوق الذکر جهت تنویر افکار عمومی می باشد و در پایان با جمله ای از امیر المومنان (ع) توضیحات را پایان می دهیم .
امام امیرمؤمنان علی ـ علیه السلام :
«لا سنّة أفضل من التّحقیق.»
 معجم الفاظ غررالحکم، ص 249 «هیچ راهی برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست.»

انتهای پیام

تصاویر
  • پاسخ روابط عمومی شهرداری بندر امام خمینی (ره) به شایعات فضای مجازی در خصوص تصاویر و مطالب منتشر شده
ارسال نظر جدید

Name (required)

Email (required)

Website